Strona główna

Strona_startowa
Aktualności
Aktualności
 • 3 sierpnia 2018 r.

  ​Wobec różnych komentarzy, wygłaszanych w związku z treścią wczorajszego postanowienia SN, zwłaszcza w odniesieniu do decyzji o zawieszeniu stosowania przepisów ustawy o SN określających zasady przechodzenia sędziów SN w stan spoczynku Rzecznik Prasowy wydał komunikat, w którym zwraca uwagę na szereg nieporozumień, zawartych w tych komentarzach.

 • 1 sierpnia 2018 r.

  ​Aby uczcić 74. Rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego, w hołdzie bohaterom walczącym o wolność Warszawy, na gmachu Sądu Najwyższego przy placu Krasińskich zawisła flaga z symbolem Polski Walczącej. Znak ten, od 1942 roku stanowi wyraz oporu oraz walki z okupantem, ale też symbol nadziei na zwycięstwo i wolność. Flagę, która przez 63 dni będzie przypominać o heroicznej walce powstańców, na maszt wciągnęła Pani prof. Małgorzata Gersdorf Pierwszy Prezes Sądu Najwyższego.

 • 30 lipca 2018 r.

  Przesłanie do Sądu Najwyższego odwołań sędziów SN od negatywnego zaopiniowania ich oświadczeń o woli dalszego orzekania to prawny obowiązek Krajowej Rady Sądownictwa i to bez względu na merytoryczną ocenę ich treści.

  W związku z zapowiedzią nienadawania im biegu i nieprzesyłania odwołań do SN, sędziowie Maria Szulc, Anna Owczarek oraz Józef Iwulski swoje odwołania złożyli w dniu dzisiejszym bezpośrednio do Sądu Najwyższego.

 • 25 lipca 2018 r.

  ​W związku z publikacjami w Gazecie Polskiej i Gazecie Polskiej codziennie zawierającymi nieprawdziwe informacje o sędzim SN Józefie Szewczyku, Rzecznik Prasowy SN po raz kolejny wyjaśnia, że sędzia Szewczyk nie orzekał w procesach politycznych przeciwko wrogom systemu komunistycznego w latach 80-tych. Sędzia Józef Szewczyk sędzią został w 1990 r., ze względu na stan zdrowia nigdy nie odbywał służby wojskowej, nie miał w związku z tym stopnia starszego kaprala, ani nie orzekał jako ławnik w sądzie Okręgu Wojskowego w Warszawie.