logo SN
Strona_startowa

Adres

plac Krasińskich 2/4/6
00-951 Warszawa

Punkt Obsługi Interesantów

 • +48 22 530 8334

Elektroniczna skrzynka podawcza

Dostęp do informacji publicznej

Zespół Prasowy

Izby Sądu Najwyższego

Szukaj informacji w serwisie Sądu Najwyższego
Szukaj informacji o sprawach sądowych
banner-covid-rozwiązania.png

Aktualności

Aktualności

 • 11 września 2020 r.

  Szanowny Panie Profesorze,
  Dostojny Jubilacie

  W imieniu własnym, Sędziów oraz wszystkich pracowników Sądu Najwyższego pragnę złożyć Panu Profesorowi najserdeczniejsze życzenia z okazji przypadającego w dniu dzisiejszym jubileuszu 90 urodzin Pana Profesora.

  Proszę przyjąć najlepsze życzenia dobrego zdrowia i wielu satysfakcji w życiu osobistym.

  Jest Pan Profesor wielkim autorytetem dla wszystkich prawników, ale przecież nie tylko dla nas. Wszak wielkie zasługi Pana Profesora związane są nie tylko z zaangażowaniem naukowym i pracą na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim oraz służbą w wymiarze sprawiedliwości ale również dotyczą Pana zaangażowania obywatelskiego począwszy od ruchu Solidarności.

  Dla mnie osobiście szczególne znaczenie ma oczywiście Pana służba jako Sędziego Sądu Najwyższego, zwłaszcza zaś jako Pierwszego Prezesa SN od wyboru na to stanowisko przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej dnia 1 lipca 1990 r. Niezależnie od wszelkich okoliczności jest Pan Profesor i zawsze będzie otaczany przez sędziów i pracowników Sądu Najwyższego najwyższym szacunkiem, którego wyrazem niech będą również niniejsze życzenia.

  Ad multos annos Profesorze!

  dr hab. Małgorzata Manowska

 • 9 września 2020 r.

  Ze smutkiem informujemy, że wczoraj, w wieku 65 lat, zmarł Sędzia Sądu Najwyższego w stanie spoczynku prof. dr hab. Bogusław Cudowski. W Sądzie Najwyższym orzekał w Izbie Pracy i Ubezpieczeń Społecznych do czerwca 2018 r., na stanowisko sędziego SN został powołany w marcu 2009 r.

  Cześć Jego Pamięci.