Strona główna

Strona_startowa
Aktualności
Aktualności
 • 9 lutego 2018 r.

  ​W dniu wczorajszym profesor Adam Strzembosz, Pierwszy Prezes Sądu Najwyższego w latach 1990-1998 odebrał nagrodę Rzecznika Praw Obywatelskich im. Pawła Włodkowica. Uroczystość wręczenia nagrody odbyła się w siedzibie Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie.

 • 8 lutego 2018 r.

  ​​Poniżej publikujemy oświadczenie Sędziego Sądu Najwyższego w stanie spoczynku Jacka Sobczaka, w którym sędzia odnosi się do zarzutów dotyczących jego orzecznictwa w sprawach opozycjonistów, które pojawiają się w środkach społęcznego przekazu.

 • 30 stycznia 2018 r.

  ​W dniu dzisiejszym publikujemy oświadczenie Sędziego Sądu Najwyższego Eugeniusza Wildowicza z Izby Karnej, które przedłożył w związku prowadzoną kampanią medialną, polegającą na poszukiwaniu wśród sędziów Sądu Najwyższego tych, którzy - według premiera polskiego rządu "byli poufnymi informatorami komunistycznego aparatu bezpieczeństwa”.

 • 30 stycznia 2018 r.

  ​Publikujemy oświadczenie Sędziego Sądu Najwyższego Waldemara Płóciennika w związku z nagonką medialną, w której podkreśla się m.in., że w organach wymiaru sprawiedliwości nadal funkcjonują „sędziowie stanu wojennego” – represjonujący opozycjonistów, związkowców czy patriotów.