Instrukcja korzystania z serwisu internetowego Sądu Najwyższego

 1. Na stronie głównej serwisu internetowego Sądu Najwyższego znajduje się menu główne oraz prezentacja wybranych treści.
 2. Menu główne znajduje się na górze każdej strony tworzącej serwis internetowy Sądu Najwyższego. Umożliwia ono przeniesienie się do wybranych zasobów serwisu, przez kliknięcie w etykietę kategorii.
 3. Na każdej stronie w konkretnej kategorii, w lewej jej części, znajduje się lista podkategorii. Umożliwiają one przeniesie się do innych stron w ramach wybranej kategorii głównej serwisu internetowego.
 4. Poniżej menu głównego znajduje się menu nawigacyjne, prezentujące miejsce w serwisie w jakim się znajdujemy. Umożliwia ono nawigację, przez kliknięcie w znajdujące się w nim odnośniki.
 5. Powrót do strony głównej możliwy jest poprzez kliknięcie w infografikę z logo Sądu Najwyższego, znajdującą się na górze każdej strony.
 6. Wybór wersji językowej serwisu możliwy jest przez kliknięcie w odnośnik do wersji językowej, znajdujący się ponad infografiką z logiem Sądu Najwyższego. Oprócz polskiej wersji językowej, dostępna jest także angielska.
 7. Wydrukowanie zawartości wyświetlanej strony możliwe jest poprzez kliknięcie ikonki drukarki, znajdującej się po prawej stronie menu nawigacyjnego. Alternatywnie możliwe jest skorzystanie z wbudowanych funkcji używanej przeglądarki internetowej.
 8. Metryka wyświetlanej strony, z informacjami o dacie utworzenia i autorze treści, znajduje się poniżej treści.
 9. Na dole strony internetowego Sądu Najwyższego znajduje się stopka z odnośnikami do wybranych stron serwisu.
 10. Dane redaktora serwisu internetowego Sądu Najwyższego można wyświetlić klikając w odnośnik „Redakcja BIP” zlokalizowany w stopce.
 11. Odnośnik do strony głównej Biuletynu Informacji Publicznej znajduje się ponad infografiką z logiem Sądu Najwyższego.
 12. W serwisie internetowym dostępne są odrębne formularze wyszukiwania dla orzeczeń, informacji o sprawach oraz wokand.
 13. Aby skorzystać z wyszukiwania orzeczeń należy z menu głównego wybrać kategorię „Orzecznictwo”, a następnie podkategorię „Baza orzeczeń”.
 14. Aby skorzystać z wyszukiwania spraw należy z menu głównego wybrać kategorię „Sprawy”, a następnie podkategorię „e-Sprawa”.
 15. Aby skorzystać z wyszukiwania wokand należy z menu głównego wybrać kategorię „Sprawy”, a następnie podkategorię „e-Wokanda”.
 16. Wyszukiwanie innych treści w serwisie możliwe jest przez pole wyszukiwania znajdujące się w lewej części strony głównej Sądu Najwyższego.
 17. Informacje o strukturze organizacyjnej Sądu Najwyższego znajdują się w podkategorii „Organizacja”, znajdującej się w kategorii „O Sądzie Najwyższym” menu głównego.


Przejdź do początku