Wydarzenia

Informacje o posiedzeniu w sprawie immunitetu sędzi Beaty M.

19 lutego 2021 r.

W związku z dużym zainteresowaniem sprawą o sygn. akt II DIZ 27/21 (wcześniej II DO 120/20) informujemy o zasadach przebywania oraz warunkach pracy mediów w siedzibie Sądu Najwyższego.

Posiedzenie w przedmiocie zezwolenia na pociągnięcie do odpowiedzialności karnej Sędziego Sądu Okręgowego Beaty M. zostało wyznaczone na wtorek 23 lutego 2021 r., godz. 10:30 w Sali B. Zgodnie z treścią art. 95b § 1 k.p.k. prowadzone będzie ono niejawnie, w związku z tym Sąd Najwyższy nie przyjmuje zgłoszeń udziału publiczności.

Przedstawiciele mediów zainteresowani relacjonowaniem sprawy mogą przebywać w dniu posiedzenia w siedzibie Sądu Najwyższego po uprzednim zgłoszeniu na adres poczty elektronicznej biuroprasoweID@sn.pl zawierającym imię i nazwisko, nazwę redakcji oraz nr legitymacji prasowej w terminie do 22 lutego br., godz. 16.

Zasady przebywania w Kompleksie Urbanistycznym Wymiaru Sprawiedliwości reguluje Zarządzenie nr 58/2020 Pierwszego Prezesa Sądu Najwyższego z dnia 29 maja 2020 r. w sprawie szczególnych rozwiązań organizacyjnych związanych ze stanem epidemii wywołanej zakażeniami wirusem SARS-CoV-2 na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.

Prosimy także o zapoznanie się z obowiązującymi w Sądzie Najwyższym rozwiązaniami organizacyjnymi związanymi ze stanem epidemii.

Więcej o sprawie w komunikacie po posiedzeniu w pierwszej instancji.

Podmiot udostępniający informację:
Sąd Najwyższy
Informacja wprowadzona do BIP przez:
Falkowski Piotr
Czas udostępnienia informacji w BIP:
19 lutego 2021 r., godz. 17:01
Przejdź do początku