Nota biograficzna - Marcin Łochowski

Marcin Łochowski

Marcin Łochowski, ur. 6 sierpnia 1972 r. w Radomiu, sędzia od 2004 r.; specjalizuje się w prawie cywilnym i gospodarczym.

Ukończył studia prawnicze na WPiA UW oraz studia podyplomowe w Szkole Głównej Handlowej. Ukończył także studia doktoranckie w Instytucie Prawa Cywilnego na WPiA UW.

Po ukończeniu aplikacji sądowej, od 2000 r. asesor, a następnie sędzia Sądu Rejonowego dla Warszawy Pragi-Północ w Warszawie; od 2010 r. sędzia Sądu Okręgowego Warszawa-Praga w Warszawie. Orzekał w X Wydziale Gospodarczym i IV Wydziale Cywilnym Odwoławczym tego sądu. Członek kolegium Sądu Okręgowego Warszawa-Praga w Warszawie przez trzy kadencje oraz sędzia wizytator ds. cywilnych i gospodarczych.

Od 2005 r. rzecznik prasowy - początkowo Sądu Okręgowego w Warszawie, a od maja 2015 r. - Sądu Okręgowego Warszawa-Praga w Warszawie. Od 2016 r. sędzia Sądu Apelacyjnego w Warszawie, orzekający początkowo w VI Wydziale Cywilnym, a od 2017 r. w VII Wydziale Gospodarczym. Wykładowca w KSSiP.

Publikował w „Przeglądzie Sądowym", „Przeglądzie Prawa Handlowego", „Prawie i Medycynie" oraz „Prawie i Podatkach". Współautor komentarza do kodeksu postępowania cywilnego (pod red. Tomasza Szanciły).

Przejdź do początku