Wydarzenia

Sędzia Zbigniew Kapiński mianowany Prezesem Sądu Najwyższego kierującym pracą Izby Karnej

10 maja 2023 r.

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda postanowieniem z dnia 8 maja 2023 r. powołał sędziego Sądu Najwyższego Zbigniewa Kapińskiego z dniem 27 maja 2023 r. na stanowisko Prezesa Sądu Najwyższego kierującego pracą Izby Karnej.

Sędzia Sądu Najwyższego Zbigniew Kapiński orzeka w Izbie Karnej. Został powołany do pełnienia urzędu na stanowisku sędziego Sądu Najwyższego dnia 27 czerwca 2022 r., wcześniej, od 1992 roku, orzekał w sądach powszechnych. Zastąpi dotychczasowego Prezesa SN Michała Laskowskiego, który kierował pracą Izby Karnej od 26 maja 2020 r.

Zadowolenie wyraziła Pierwsza Prezes Sądu Najwyższego Małgorzata Manowska. – Bardzo się cieszę z tej nominacji. Zbigniew Kapiński jest powszechnie szanowany jako znakomity sędzia o uznanych kompetencjach merytorycznych. Jednocześnie jest cenionym dydaktykiem, nauczycielem wielu pokoleń aplikantów. W moim przekonaniu jest znakomicie przygotowany do kierowania Izbą Karną i z całą pewnością jego prezesura pozwoli na wyciszanie emocji oraz zaowocuje sprawnym funkcjonowaniem izby – powiedziała.

Uroczystość wręczenia aktu powołania miała miejsce w dniu 10 maja 2023 r. w Pałacu Prezydenckim.


ZbigniewKapinski-nominacja.jpg

Podmiot udostępniający informację:
Sąd Najwyższy
Informacja wprowadzona do BIP przez:
Falkowski Piotr
Czas udostępnienia informacji w BIP:
10 maja 2023 r., godz. 14:05
Przejdź do początku