Wydarzenia

Sędzia Wiesław Kozielewicz Prezesem Sądu Najwyższego kierującym pracą Izby Odpowiedzialności Zawodowej

27 października 2022 r.

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda postanowieniem z dnia 27 października 2022 r. powołał sędziego Sądu Najwyższego Wiesława Kozielewicza na stanowisko Prezesa Sądu Najwyższego kierującego pracą Izby Odpowiedzialności Zawodowej.

Kadencja nowego Prezesa Sądu Najwyższego rozpoczyna się z dniem powołania.

Sędzia SN Wiesław Kozielewicz orzeka w Izbie Karnej. Został powołany do pełnienia urzędu na stanowisku sędziego Sądu Najwyższego dnia 26 kwietnia 1999 roku, zaś dnia 17 września 2022 r. Prezydent RP wyznaczył go do orzekania w Izbie Odpowiedzialności Zawodowej, gdzie pełni również obowiązki Przewodniczącego Wydziału I i Wydziału II.

Zwracając się do nowego Prezesa SN Prezydent nawiązał do zadań Izby Odpowiedzialności Zawodowej oraz bieżących problemów sądownictwa. – Państwo polskie oczekuje, że sędziowie będą się przyczyniali do budowania dobrej opinii o wymiarze sprawiedliwości. Ogromnie liczę ma Pana Prezesa, ogromnie liczę na spokojne podejście, ogromnie liczę na Pana autorytet, bo uważam, że ma pan autorytet wśród wszystkich sędziów. Wśród tych sędziów, którzy byli przed reformami w Sądzie Najwyższym, wśród tych sędziów, którzy przyszli do tego sądu po rozpoczęciu procesu reform. Uważam, że jest Pan w stanie podołać temu zadaniu – stwierdził Andrzej Duda podczas uroczystości wręcznia aktu powołania, która miała miejsce w Belwederze.

– Wierzę w to, że Pan sobie znakomicie poradzi, także i z sędziami, bo na pewno będzie wiele trudności. Już są, a będzie ich pewnie dużo, zanim to się wszystko ułoży. Ja liczę na to, że się ułoży i będzie funkcjonowało normalnie – dodał Prezydent.

Powolanie Prezesa IOZ 01.jpg Powolanie Prezesa IOZ 02.jpg Powolanie Prezesa IOZ 03.jpg

Podmiot udostępniający informację:
Sąd Najwyższy
Informacja wprowadzona do BIP przez:
Falkowski Piotr
Czas udostępnienia informacji w BIP:
27 października 2022 r., godz. 22:20
Przejdź do początku