Wydarzenia

Oficjalna wizyta delegacji Sądu Najwyższego Republiki Łotewskiej

2 - 6 września 2019 r.

W dniach 2-6 września z oficjalną wizytą w Polsce przebywała delegacja Sądu Najwyższego Republiki Łotewskiej. W ramach wizyty odbyły się spotkania z przedstawicielami: Sądu Najwyższego, Naczelnego Sądu Administracyjnego, Wojskowego Sądu Garnizonowego we Wrocławiu oraz Rzecznika Praw Obywatelskich.
 
W skład delegacji Sądu Najwyższego Republiki Łotewskiej weszli:

  • Ivars Bičkovičs, Prezes Sądu Najwyższego Republiki Łotewskiej,
  • Aigars Strupiŝs, Prezes Izby Cywilnej Sądu Najwyższego,
  • Anita Polakova, Sędzia Sądu Najwyższego Izby Karnej.

Program wizyty obejmował spotkania z Prezesem Sądu Najwyższego, Prezesami Izb Sądu Najwyższego, Szefem Kancelarii Pierwszego Prezesa Sądu Najwyższego oraz Dyrektorem Biura Studiów i Analiz SN. Delegacja Sądu Najwyższego Republiki Łotewskiej odbyła także wizytę w Biurze Rzecznika Praw Obywatelskich oraz w Naczelnym Sądzie Administracyjnym.
W przedostatnim dniu pobytu delegacja z Łotwy odwiedziła Wrocław, gdzie odbyło się spotkanie z sędziami zorganizowane w Wojskowym Sądzie Garnizonowym.
Podczas wizyty w Polsce przedstawiciele Sądu Najwyższego Republiki Łotewskiej oprócz oficjalnych spotkań mieli okazję odbyć spacer po Starówce, zwiedzić Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie, Pałac na Wodzie w Łazienkach, a także odbyć rejs statkiem po Odrze.

Podmiot udostępniający informację:
Sąd Najwyższy
Informacja wprowadzona do BIP przez:
Raczkowska Agata
Czas udostępnienia informacji w BIP:
6 września 2019 r., godz. 15:33
Przejdź do początku