Wydarzenia

Nagroda im. Theodora Heussa dla Pierwszego Prezesa SN prof. Małgorzaty Gersdorf

11 maja 2019 r.

​W dniu 11 maja w Stuttgarcie nagrodę im. Theodora Heussa odebrała prof. Małgorzata Gersdorf, Pierwszy Prezes Sądu Najwyższego. Wręczenie 54. Nagrody im Theodora Heussa odbyło się pod hasłem przewodnim: „Każdemu jego własna demokracja? Nie ma demokracji bez praworządności!"

Fundacja Theodora Heussa wyróżniła prof. Małgorzatę Gersdorf za „wzorową niezłomność, jednoznaczną postawę i odwagę cywilną w służbie obrony warunków nieodzownych dla istnienia demokracji konstytucyjnej"- napisał w liście skierowanym do Pierwszej Prezes SN prof. Ludwig Theodor Heuss, Prezes Fundacji.

Nagroda nosi imię pierwszego Prezydenta Republiki Federalnej Niemiec, którego kadencja trwała od 1949 do 1959 roku. Fundacja Theodora Heussa została założona w 1964 roku, niedługo po jego śmierci, a jej celem jest promowanie za pomocą corocznej nagrody wzorcowych zachowań demokratycznych, czynnej tolerancji społecznej i idei zrozumienia międzynarodowego w duchu pojednania w celu upamiętnienia unikalnej osobowości i osiągnięć życiowych jej patrona.

2019-05-13-Theodore-Heuss-Preis-1.jpg 

 

Podmiot udostępniający informację:
Sąd Najwyższy
Informacja wprowadzona do BIP przez:
Michałowski Krzysztof
Czas udostępnienia informacji w BIP:
13 maja 2019 r., godz. 14:33
Przejdź do początku