Wydarzenia

Przypomnienie komunikatu Rzecznika SN w związku z zarzutami dot. braku reakcji na sformułowania o sędziach „dublerach” w Sądzie Najwyższym

28 lutego 2019 r.

W dniu dzisiejszym zastępca Szefa Kancelarii Prezydenta RP Pan Paweł Mucha na antenie Polskiego Radia stwierdził, że Rzecznik Prasowy Sądu Najwyższego nie prostował sformułowań o sędziach „dublerach” w Sądzie Najwyższym.

Uprzejmie przypominamy, że właśnie w związku z nieuprawnionym stosowaniem tego określenia przez media wobec nowo powołanych sędziów Sądu Najwyższego, Rzecznik Prasowy SN sędzia Michał Laskowski wydał komunikat w dniu 14 listopada 2018 r. W tym celu zwołana była również konferencja prasowa.

W komunikacie tym Rzecznik SN wprost stwierdził, że nie ma podstaw do używania terminu „dublerzy” w odniesieniu do nowo powołanych sędziów Sądu Najwyższego, a wszyscy sędziowie Sądu Najwyższego, którzy trafili do służby sędziowskiej wskutek zakończonych do tej pory procedur konkursowych objęli stanowiska wolne lub nowe. Status tych sędziów nie jest kwestionowany z powodu tego, że zajęli stanowisko innego sędziego, ale z powodu wątpliwości dot. prawidłowości obsadzenia Krajowej Rady Sądownictwa.

Komunikat Rzecznika Prasowego SN z dnia 14 listopada 2018 r.

Podmiot udostępniający informację:
Sąd Najwyższy
Informacja wprowadzona do BIP przez:
Michałowski Krzysztof
Czas udostępnienia informacji w BIP:
1 marca 2019 r., godz. 13:25
Przejdź do początku