Wydarzenia

Wykład Pierwszego Prezesa SN w Karlsruhe

17 lipca 2018 r.
W dniu 20 lipca w Karlsruhe Pierwszy Prezes SN wygłosi wykład „Polskie państwo prawne: stracone szanse?" poświęcony pamięci Reinholda Franka - prawnika  i bojownika ruchu oporu w Karlshrue, który z powodu swojego stanowczego sprzeciwu wobec narodowego socjalizmu został stracony w 1945 r.
 
Wykład organizowany przez Miasto Karlsruhe od 2000 r. służy zwróceniu uwagi na walkę o wolność-zarówno w wymiarze historycznym, jak i w odniesieniu do bieżących wydarzeń o zasięgu światowym. Oprócz Joachima Gaucka,(który następnie został Prezedentem Niemiec), wykład ten w przeszłości wygłosił dr Wolfgang Schäuble (wieloletni minister w rządzie Niemiec) oraz m.in. prof. Angelica Nussberger (obecnie Wiceprzewodnicząca Europejskiego Trybunału Praw Człowieka).
 
Wykład odbędzie się o godz. 18.00 w Urzędzie Miasta Karlruhe. Przed wykładem, o godz. 16.30 zaplanowano konferencję z udziałem dziennikarzy.

Treść wykładu zostanie udostępniona, bezpośrednio po wystąpieniu Pierwszego Prezesa SN, na stronie internetowej Sądu Najwyższego.
Podmiot udostępniający informację:
Sąd Najwyższy
Informacja wprowadzona do BIP przez:
Raczkowska Agata
Czas udostępnienia informacji w BIP:
17 lipca 2018 r., godz. 17:59
Przejdź do początku