Wydarzenia

Sprostowanie

18 maja 2018 r.

Sprostowanie

​W dniu 17 maja br. w głównym wydaniu Wiadomości TVP, w materiale pt. „Nie ma zgody na upolitycznienie sędziów”, pojawiła się informacja, że prof. Małgorzata Gersdorf jest byłym Pierwszym Prezesem Sądu Najwyższego. Także w tym materiale, mówiąc o wydarzeniach z 2017 r., lektor określił prof. Gersdorf jako „ówczesną Pierwszą Prezes Sądu Najwyższego”.

Informuję, że jest to informacja nieprawdziwa, ponieważ prof. Małgorzata Gersdorf jest nadal aktualnie urzędującym Pierwszym Prezesem Sądu Najwyższego.

Na stanowisko Pierwszego Prezesa Sądu Najwyższego, na określoną w art. 183. ust. 3.  Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej sześcioletnią kadencję, powołana została przez Prezydenta RP z dniem 30 kwietnia 2014 r.

Od głównego programu informacyjnego telewizji publicznej należałoby oczekiwać informacji rzetelnych, a przede wszystkim prawdziwych.

Po raz kolejny przypominam także, że służba prasowa Sądu Najwyższego pozostaje do dyspozycji przedstawicieli mediów chcących pozyskać informację dotyczące Sądu Najwyższego - także na temat tego, kto jest urzędującym Pierwszym Prezesem SN.

SSN Michał Laskowski
Rzecznik Prasowy Sądu Najwyższego

2018.05.18_Sprostowanie_Rzecznika_Prasowego_SN.pdfSprostowanie Rzecznika Prasowego SN z dnia 18 maja 2018 r.

Podmiot udostępniający informację:
Sąd Najwyższy
Informacja wprowadzona do BIP przez:
Michałowski Krzysztof
Czas udostępnienia informacji w BIP:
18 maja 2018 r., godz. 12:50
Przejdź do początku