Wydarzenia

Dzień Edukacji Prawnej w Sądzie Najwyższym

16 marca 2018 r.

W dniu 15 marca w ramach Dnia Edukacji Prawnej Sad Najwyższy odwiedzili uczniowie trzech klas Liceum Ogólnokształcącego nr XVIII im. Jana Zamoyskiego w Warszawie.

Wraz z Zespołem Prasowym Sądu Najwyższego uczniowie zwiedzili gmach sądu (i ogrody na dachu), a także uzyskali informacje na temat historii Sądu i jego organizacji. Następnie wzięli udział w spotkaniu z Prezesem SN kierujacym pracami Izby Karnej SSN Stanisławem Zabłockim, który opowiedział o pracy Prezesa oraz udzielił odpowiedzi na wiele pytań.

Kolejnym punktem w ramach odwiedzin SN było spotkanie z Rzecznikiem Prasowym Sądu Najwyższego SSN Michałem Laskowskim i SSN Jackiem Gudowskim. Uczniowie wysłuchali wykładu na temat historii sądownictwa i pozycji ustrojowej SN.

Na zakończenia odbyło się spotkanie z prezesem Fundacji Court Watch Bartoszem Pilitowskim, który wyjaśnił na czym polega działalność fundacji i opowiedział o ważnej roli wolontariuszy – obserwatorów rozpraw sądowych.
Każdy z uczestników Dnia Edukacji Prawnej w Sądzie Najwyższym otrzymał książkę ,,Apteczka prawna. Lex bez łez'' i publikację poświęconą historii Sądu Najwyższego.

Sprawozdanie z wizyty uczniów oraz fotorelacja znajduje się na stronie Fundacji Edukacji Prawnej "Iustitia".

Podmiot udostępniający informację:
Sąd Najwyższy
Informacja wprowadzona do BIP przez:
Raczkowska Agata
Czas udostępnienia informacji w BIP:
16 marca 2018 r., godz. 16:17
Przejdź do początku