Wydarzenia

Nagroda dla "Obywatelskiego Sędziego Roku"

22 września 2017 r.

26 września 2017 roku w Sądzie Najwyższym ogłoszony został zwycięzca trzeciej edycji plebiscytu na „Obywatelskiego Sędziego Roku”. Nagroda została wręczona podczas konferencji Budowanie zaufania przez komunikację. Trzy kroki do bycia zrozumiałym sędzią. W konferencji wzięła udział prof. Małgorzata Gersdorf Pierwszy Prezes Sądu Najwyższego oraz 100 sędziów z całego kraju.
 
Konferencja była poświęcona wyzwaniom, jakie stawia przed sądami i sędziami społeczeństwo informacyjne, promujące przede wszystkim szybkość i zrozumiałość przekazu. „Ludzie oczekują transparentności we wszystkich sferach życia. Chcą, żeby wszystkie władze były blisko nich. I sędziowie powinni się temu poddać. Muszą nauczyć się tłumaczyć własne rozstrzygnięcia. ‘Tłumaczyć’ to co innego, niż ‘podać ustne motywy rozstrzygnięcia’ " - mówiła Pierwsza Prezes Sądu Najwyższego. "Obywatel będzie miał na pewno dużo lepsze zdanie o sądzie, jeśli opuszczając gmach zrozumie, dlaczego zapadł taki wyrok i co on dla niego oznacza”.
Sędziowie wzięli udział w wybranych przez siebie sesjach prowadzonych przez praktyków z obszaru komunikacji, m.in. specjalistę od komunikacji strategicznej, doradcę ds. wystąpień publicznych, rzecznika prasowego Polskiej Policji oraz komunikologa.

Podczas konferencji ogłoszony został zwycięzca trzeciej edycji plebiscytu na „Obywatelskiego Sędziego Roku”. W tym roku tytuł ten został przyznany sędziemu Bartoszowi Łopalewskiemu z wydziału V Gospodarczego Sądu Rejonowego w Nowym Sączu."Tytuł Obywatelskiego Sędziego Roku jest przyznawany co roku przez Fundację sędziemu, który wyróżnił się pracą na rzecz zmniejszania dystansu między sądami, a obywatelami - mówił Bartosz Pilitowski, prezes Fundacji Court Watch Polska, organizatora konferencji oraz plebiscytu.

Honorowy Patronat nad konferencją sprawowała prof. Małgorzata Gersdorf - Pierwszy Prezes Sądu Najwyższego.

Szczegółowy program konferencji oraz sylwetki specjalistów dostępne są na stronie:
www.konferencja3kroki.pl

Podmiot udostępniający informację:
Sąd Najwyższy
Informacja wprowadzona do BIP przez:
Raczkowska Agata
Czas udostępnienia informacji w BIP:
27 września 2017 r., godz. 17:03
Przejdź do początku