Wydarzenia

Zgromadzenie Ogólne Sędziów SN popiera ideę zwołania Kongresu Prawników Polskich

26 kwietnia 2017 r.

Komunikat
Rzecznika Prasowego Sądu Najwyższego

W dniu 24 kwietnia 2017 r. odbyło się posiedzenie Zgromadzenia Ogólnego Sędziów Sądu Najwyższego, na którym sędziowie podjęli uchwałę, w której poparli ideę organizacji Kongresu Prawników Polskich w dniu 20 maja 2017 r. W podjętej uchwale sędziowie SN zaapelowali do przedstawicieli wszystkich zawodów prawniczych o wzięcie udziału w Kongresie.

Sędziowie zwrócili się do Pierwszego Prezesa SN o zwołanie nadzwyczajnego Zgromadzenia Sędziów Sądu Najwyższego, w celu zastanowienia się nad sytuacją wymiaru sprawiedliwości w Polsce, sposobem procedowania zmian ustrojowych w wymiarze sprawiedliwości i zapowiedziom zmian w przepisach dotyczących działania Sądu Najwyższego.

Nadzwyczajne posiedzenie Zgromadzenia Ogólnego Sędziów Sądu Najwyższego poświęconego sytuacji wymiaru sprawiedliwości w Polsce odbędzie się w dniu 16 maja 2017 r.

Zgromadzenie Ogólne Sędziów SN dokonało także wyboru kandydatów na ogłoszone w ubiegłym roku wolne stanowiska sędziego Sądu Najwyższego w Izbie Karnej i Izbie Wojskowej. Po przeprowadzonym głosowaniu Zgromadzenie wybrało kandydatów, którzy zostaną przedstawieni Krajowej Radzie Sądownictwa: prof. dr hab. Małgorzatę Wąsek-Wiaderek, prof. dr hab. Pawła Wilińskiego i sędziego SA Jacka Błaszczaka na stanowisko sędziego w Izbie Karnej oraz sędziego Piotra Raczkowskiego na stanowisko sędziego w Izbie Wojskowej.

Na Zgromadzeniu omówiony został także projekt Informacji o działalności Sądu Najwyższego w roku 2016.

SSN Michał Laskowski
Rzecznik Prasowy Sądu Najwyższego

2017.04.26 - Komunikat - Zgromadzenie Ogólne Sędziów SN z 24 kwietnia 2017.pdfKomunikat Rzecznika Prasowego SN

Uchwala_ZgrOg_SSN_24_04_2017.pdfUchwała Zgromadzenia Ogólnego Sędziów Sądu Najwyższego z dnia 24 kwietnia 2017 r.

Podmiot udostępniający informację:
Sąd Najwyższy
Informacja wprowadzona do BIP przez:
Michałowski Krzysztof
Czas udostępnienia informacji w BIP:
26 kwietnia 2017 r., godz. 15:24
Przejdź do początku