Komunikaty o sprawach

SN rozpoznał kasację obrońcy skazanego za podwójne zabójstwo w Filharmonii Dolnośląskiej w 2013 r.

5 listopada 2015 r.

​V KK 180/15

Sąd Najwyższy w dniu dzisiejszym po rozpoznaniu kasacji obrońcy Michała M. skazanego za zabójstwo harfistki i portiera Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze w marcu 2014 r. postanowił oddalić kasację jako oczywiście bezzasadną

Wyrokiem Sądu Okręgowego w Jeleniej Górze z dnia 5 maja 2014 r. oskarżony Michał M. został skazany na karę dożywotniego pozbawienia wolności z możliwością ubiegania się o przedterminowe zwolnienie po 50 latach odbywania kary. Orzeczono również karę nawiązki dla rodzin ofiar: po 250 tysięcy złotych dla córki i żony ochroniarza oraz 500 tysięcy złotych dla matki harfistki.

Sąd Apelacyjny we Wrocławiu wyrokiem z dnia 15 października 2014 r. zmienił zaskarżony wyrok w ten sposób, że orzeczone ograniczenie do skorzystania z warunkowego zwolnienia oskarżonego skrócił z 50 do 40 lat odbytej kary pozbawienia wolności. W pozostałej części zaskarżony wyrok utrzymał w mocy. Kasację od wyroku SA we Wrocławiu wniósł obrońca skazanego Michała M.

Do tragicznych wydarzeń doszło w nocy z 7 na 8 marca 2013 r. w budynku Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze. Nad ranem znaleziono ciało portiera oraz ciało 27-letniej harfistki, która przyjechała do Jeleniej Góry w zastępstwie na jeden koncert i została w filharmonii na noc. Dolnośląska Prokuratura postawiła byłemu pracownikowi Filharmonii, Michałowi M. zarzut podwójnego zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem oraz gwałtu i rozboju. 

Dzisiejsza rozprawa przed Sądem Najwyższym odbywała się z wyłączeniem jawności.

Podmiot udostępniający informację:
Sąd Najwyższy
Informacja wprowadzona do BIP przez:
Raczkowska Agata
Czas udostępnienia informacji w BIP:
5 listopada 2015 r., godz. 14:06
Przejdź do początku