Komunikaty o sprawach

SN oddalił kasacje obrońców ws. bójki kibiców z Meksykanami na plaży w Gdyni

2 października 2015 r.

​III KK 126/15

Sąd Najwyższy po rozpoznaniu w dniu dzisiejszym (2.10) na rozprawie w Izbie Karnej oddalił kasacje obrońców kibiców Ruchu Chorzów skazanych w sprawie pobicia w sierpniu 2013 r. na plaży w Gdyni meksykańskich marynarzy.

Kasacje od wyroku Sądu Okręgowego w Gdańsku z dnia 15 lipca 2014 r. wnieśli obrońcy sześciu skazanych przez gdański sąd na kary od półtora roku do 2 lat i 2 miesięcy pozbawienia wolności. Pierwszy wyrok skazujący zapadł dnia 28 stycznia 2014 r. przed Sądem Rejonowym w Gdyni.

Sprawa ta dotyczy wydarzeń z 18 sierpnia 2013 r., gdy na plaży w Gdyni grupa sympatyków Ruchu Chorzów, którzy przyjechali na mecz z Arką Gdynia, pobiła członków załogi szkolnego żaglowca Akademii Marynarki Wojennej Meksyku. Poszkodowanych zostało dwóch marynarzy z Meksyku.

Sąd Najwyższy oddalając kasacje uznał zarzuty w nich podniesione za niezasadne i nie znalazł powodów do uchylenia wyroków skazujących. W ustnych motywach rozstrzygnięcia wygłoszonych na sali SN wskazał, że argumentacja obrony zawarta w kasacjach jest polemiką z trafnymi ustaleniami sądu odwoławczego i podkreślił, że wyrok Sądu Okręgowego jest przekonujący i kompletny.

Dzisiejsze orzeczenie Sądu Najwyższego dalszemu zaskarżeniu nie podlega.

Podmiot udostępniający informację:
Sąd Najwyższy
Informacja wprowadzona do BIP przez:
Michałowski Krzysztof
Czas udostępnienia informacji w BIP:
2 października 2015 r., godz. 12:34
Przejdź do początku