Wydarzenia

Pierwsza Prezes Sądu Najwyższego SSN Małgorzata Manowska na Konferencji Prezesów Sądów Najwyższych Europy Środkowej i Wschodniej

21 października 2021 r.

Pierwsza Prezes Sądu Najwyższego SSN Małgorzata Manowska wraz z delegacją SN w składzie SSN Joanna Lemańska, Prezes Izby Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych oraz SSN Aleksander Stępkowski, Rzecznik SN, wzięła udział w dorocznym spotkaniu Konferencji Prezesów Sądów Najwyższych Europy Środkowej i Wschodniej organizowanej w tym roku przez Słowenię, pod auspicjami Instytutu CEELI, w dniach 17-20 października 2021 r. w miejscowości Bled.

W trakcie obrad Konferencji Prezesów Sądów Najwyższych Europy Środkowej i Wschodniej członkowie wymieniali się doświadczeniami oraz wyzwaniami istniejącymi w poszczególnych krajach, a także spostrzeżeniami co do możliwych rozwiązań kwestii, z którymi zmaga się sądownictwo w poszczególnych krajach. Dyskutowano w sześciu panelach na tematy dotyczące niezawisłości sędziowskiej, niezależności instytucjonalnej sądownictwa, rad sądownictwa, skuteczności wymiaru sprawiedliwości, kwestii dostępu do sądu oraz środków podejmowanych w obliczu pandemii COVID-19 i ich konsekwencji.

Pani Prezes Manowska została zaproszona do wygłoszenia przemówienia otwierającego panel na temat niezawisłości sędziowskiej w ujęciu indywidualnym i poruszyła, m.in. kwestię obecności sędziów w mediach społecznościowych w kontekście opracowanych przez sędziów i wydanych przez instytut CEELI Praktycznych wskazówek dotyczących używania mediów społecznościowych przez sędziów.

Speech by dr hab. Małgorzata Manowska SC Poland First Responder at the Third session

bled2021_group_photo2.jpg

bled2021_group_photo.jpg bled2021_group_photo3.jpg

Podmiot udostępniający informację:
Sąd Najwyższy
Informacja wprowadzona do BIP przez:
Brzózka Maciej
Czas udostępnienia informacji w BIP:
19 listopada 2021 r., godz. 14:39
Przejdź do początku