Wydarzenia

Nowy Rzecznik Prasowy Sądu Najwyższego

5 października 2016 r.

Z dniem 1 października 2016 r. na stanowisko Rzecznika Prasowego Sądu Najwyższego został powołany Michał Laskowski, Sędzia Sądu Najwyższego orzekający w Izbie Karnej. Zastąpił na tym stanowisku sędziego Dariusza Świeckiego, który pełnił tę funkcję od stycznia 2015 r.

Nowo powołany rzecznik Sądu Najwyższego ukończył studia prawnicze w roku 1985 na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Następnie odbył aplikację i po złożeniu w 1987 r. egzaminu sędziowskiego rozpoczął pracę jako asesor sądowy w okręgu Sądu Wojewódzkiego w Poznaniu.

Po powołaniu w 1990 r. na stanowisko sędziego przez Prezydenta RP orzekał w sprawach karnych najpierw w Sądzie Rejonowym w Lesznie, a następnie w Sądzie Rejonowym w Poznaniu. W 1994 roku powołany na stanowisko sędziego Sądu Wojewódzkiego w Poznaniu, w którym to sądzie w 1997 r. objął stanowisko wiceprezesa.

W marcu 2001 r. Prezydent RP powołał Michała Laskowskiego na stanowisko sędziego Sądu Apelacyjnego w Poznaniu. Jednocześnie delegowano go do pełnienia obowiązków sędziego Sądu Okręgowego w Poznaniu z powierzeniem funkcji prezesa tego Sądu, którą pełnił do 2007 r. Wykonywanie tych obowiązków łączył z orzekaniem również w Sądzie Apelacyjnym.

Postanowieniem Prezydenta RP z dnia 18 grudnia 2009 r. Michał Laskowski został powołany do pełnienia urzędu sędziego Sądu Najwyższego w Izbie Karnej.

W latach 2010-2016 był członkiem Komisji Kodyfikacyjnej Prawa Karnego działającej przy Ministrze Sprawiedliwości.

Podmiot udostępniający informację:
Sąd Najwyższy
Informacja wprowadzona do BIP przez:
Michałowski Krzysztof
Czas udostępnienia informacji w BIP:
5 października 2016 r., godz. 12:11
Przejdź do początku