Wydarzenia

List Pierwszego Prezesa SN do uczestników konferencji "Protecting European Union Values: Breaches of Article 2 TEU and their Consequences”

14 września 2017 r.

​W dniach 14-15 września na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego odbyła się międzynarodowa konferencja naukowa pt. "Protecting European Union Values: Breaches of Article 2 TEU and their Consequences”.

Celem konferencji była analiza problemów począwszy od pojęcia praworządności w Unii Europejskiej i unijnych wartości, poprzez kompetencje Komisji i Trybunału Sprawiedliwości UE do reagowania na naruszenia praworządności w państwach członkowskich, po implikacje m.in. dla zasady wzajemnego uznawania w państwach członkowskich i obowiązków sądów krajowych w tym zakresie. W konferencji bierze udział grono krajowych i międzynarodowych ekspertów, w tym przedstawiciele Komisji Europejskiej i Rady Europy.

Podczas konferencji list od prof. Małgorzaty Gersdorf, Pierwszego Prezesa Sądu Najwyższego odczytał
dr hab. Mateusz Pilich.

List Pierwszego Prezesa SN do uczestników konferencji.pdfList Pierwszego Prezesa SN do uczestników konferencji

List Pierwszego Prezesa SN do uczestników konferencji (wersja w jęz. angielskim).pdfList Pierwszego Prezesa SN do uczestników konferencji (wersja w jęz. angielskim)

Konferencja została zorganizowana przez Katedrę Prawa Europejskiego Wydziału Prawa i Administracji UW, we współpracy z Instytutem Maksa Plancka dla prawa publicznego porównawczego i prawa międzynarodowego (Max Planck Institute for Comparative Public Law and International Law) w Heidelbergu.

Program konferencji dostępny jest na stronie organizatora.

 

Podmiot udostępniający informację:
Sąd Najwyższy
Informacja wprowadzona do BIP przez:
Raczkowska Agata
Czas udostępnienia informacji w BIP:
18 września 2017 r., godz. 15:41
Przejdź do początku